WSTĘPNIAK FABULARNY

Drodzy Wczasowicze!

Prace w Grażynce są już coraz bardziej zaawansowane, a hotelowe pokoje niebawem będą gotowe na przyjęcie gości. Muzyka w alkochemicznym barze wkrótce rozbrzmi ponownie wesołą nutą – gospodarze szykują już dla Was moc atrakcji liczoną w megatonach!

Drogie Panie, (i drodzy Panowie – nie jesteśmy wybredni), w tym roku korona Miss Wypiździewa czeka na którąś (lub… któregoś) z Was! Czy chcesz aby to właśnie na Twojej głowie spoczęła? Aby światło odbite z jej łyżek rozświetlało właśnie Twoją osobę? Zatem ten konkurs jest specjalnie dla Ciebie! Powab, wdzięk, gracja – nasi specjalnie wyselekcjonowani sędziowie* będą zwracać uwagę właśnie na te atuty. Zaskoczcie ich, zaskoczcie nas, niech piękno króluje na pustkowiach.

Jeżeli zaś czujecie się pewni swego dobrego poczucia humoru (lub też, będziecie wystarczająco pijani), zapraszamy do zaprezentowania umiejętności rozśmieszania szerszej publiki! Dobra zabawa czekać będzie na każdego, gwarantujemy szokujące zwroty akcji, i konkursy w których uczestnicy nie pozostawią na sobie suchej nitki!

Ponoć modne są ostatnio lokalne sporty. W otaczającej nas rzeczywistości nie jest niczym dziwnym, że sport zwykle związany jest z jakąś formą okładania pałą innego nieszczęśnika. W związku z tym przedstawiamy Wam Łyżkon Kombat! Ale jak to, nie widzicie tego? A widzicie! Bo właśnie o to chodzi, szykujcie swoje pozostałe zmysły, ponieważ wzrok Wam nie pomoże! Udowodnijcie, że słuch czy węch są w stanie poprowadzić Waszą uzbrojoną dłoń do chwalebnego zwycięstwa nad inną ofiarą losu… Znaczy, nad innym kandydatem na Czempiona Pustkowi.

Zwróciliśmy uwagę, że nasi wczasowicze spragnieni są również rozrywek w postaci naukowych debat. W związku z tym zapraszamy do uczestnictwa w drugiej już konferencji naukowej Eksperymentalnego Głównego Ośrodka Naukowego Alkochemików. Patronem jest wspaniały i nieoceniony profesor Jan Maria Skłodowski! Tematyka – dowolna, bo jak wszyscy wiemy, nie ma wiedzy niepotrzebnej, a wiedza dzielona to tak na prawdę wiedza mnożona! Wszystkich wczasowiczów serdecznie zapraszamy do udziału!

Niestety, zobowiązani jesteśmy również Was przestrzec – sława Grażynki, jeżeli możemy to tak nieskromnie nazwać, rozpościera się coraz szerzej, i zdajemy sobie sprawę że dociera również do elementu znacznie mniej praworządnego. W związku z tym prosimy na czas podróży uzbroić się w cierpliwość, ostrożność, no i ten tego… broń. Zapewniamy, że Ośrodek jest bezpieczny, a ślady krwi po zeszłorocznej rozprawie sądowej już prawie zeszły, ale jak wszyscy wiemy – pustkowie to miejsce wielu niebezpieczeństw.

* Sędziowie zostaną wybrani całkowicie losowo. Serio. Nie ma mowy o przekupstwach, wzajemnych przysługach, podlizywaniu się czy też jakiejkolwiek innej formie przekonywania, że to właśnie Ty powinieneś być sędzią. Wcale tutaj nie mrugamy porozumiewawczo jednym okiem, ani trochę.