DOJAZD

JAK DOJECHAĆ NA ŁYŻKON?

SAMOCHODEM

Jeżeli macie nawigację, sprawa jest prosta: ustawiacie współrzędne GPS: 52.253035, 17.030259 lub 52°15’10.9″N 17°01’48.9″E. Jeżeli takowej nie posiadacie, to przede wszystkim zlokalizujcie Mosinę lub Kórnik.

  • Dla jadących od strony Mosiny – wybierzcie drogę wojewódzką 431; miniecie Rogalinek, Rogalin, Świątniki i Mieczewo, aż dotrzecie do skrzyżowania z drogą na Czołowo – tam skręćcie w lewo, do lasu
  • Dla jadących od strony Kórnika – po skręceniu z drogi S11 jedźcie trasą 434; na rondzie prosto, w stronę Mosiny, aż dotrzecie do skrzyżowania z drogą na Czołowo – tam skręćcie w prawo, do lasu

Jesteście w lesie? Doskonale, jedźcie prosto, a na leśnym skrzyżowaniu w prawo. Cały czas betonem. Kiedy dotrzecie na miejsce i zobaczycie nasz wspaniały ośrodek, skierujcie się na parking – drugi zjazd w lewo. Na pewno nie przegapicie.

AUTOBUSEM

  1. Wersja dla odważnych: z Poznania możecie złapać autobus linii 512 z Franowa (takie poznańskie osiedle, łatwy dojazd) do Borówca. Wysiadacie na przystanku Borówiec/Pod Borem, a następnie bite trzy kilometry podążajcie na południe. Udanej przygody!
  2. Mosina: z Poznania możecie wsiąść na Dębcu w autobus linii 651 (rozkład jazdy: poznański ZTM, jakdojade.pl): dowiezie Was do Mosiny. Wysiadacie na ostatnim przystanku – Mosina Dworzec Kolejowy. Stamtąd możecie pojechać linią 699 (rozkład jazdy: ZUK Mosina) – w dni robocze jeżdżą 7 razy dziennie a w weekendy tylko dwukrotnie, gdzie wysiądziecie na przystanku „Mieczewo”. Od tego miejsca czekają Was tylko dwa kilometry pieszo… lub telefon do zmotoryzowanych znajomych.


    POCIĄGIEM

Z Poznania udajcie się na stację PKP Kórnik (w rzeczywistości znajduje się ona nieco poza samym Kórnikiem, więc bez obaw, że wylądujecie w szczerym polu). Stamtąd potrzebujecie dowózki.

Łyżkon